Led Ziarovky

led ziarovky

LED osvetlenie - čo všetko zúri?

"L-E-D". Pokiaľ ide o osvetlenie, počujete tieto tri písmená znova a znova ... vidíte, že sú vysielané po celom osvetlení webových stránok a že sa začína chytiť. Zdá sa, že je to vzrušujúci nový trend ... nejaké nové inovatívne svetlo ... ale nemáte tušenie, čo to je. Chceli by ste vedieť, o čom hovorí všetci - čo je všetko zúrivosť?

LED diódy - diódy vyžarujúce svetlo - Jednoducho povedané, diódy LED sú diódy, ktoré ... (huh?) Visieť, vysvetlím: dióda je najjednoduchší druh polovodičového zariadenia. (čo je to?) Wow, vy ste netrpezliví: Semi-vodič je materiál s možnosťou elektrického prúdu. V podstate, namiesto vyžarovania svetla z vákua (ako v žiarovke) alebo plynu (ako v CFL), LED vyžaruje svetlo z kusa pevnej látky, jej polovodiča. Veľmi jednoducho povedané, LED produkuje svetlo, keď sa elektróny pohybujú v rámci svojej polovodičovej štruktúry.

Povedia vám, kedy sa má zastaviť a ísť. Ovládli tvoje jazdy, zachránili tvoj život nespočetné množstvo času a ten malý červený človek ťa čakal, kým si nebol schopný prejsť cez ulicu. To je pravda - červená, žltá a zelená na semaforoch sú LED svetlá priamo pred nosom. V skutočnosti sú diódy vyžarujúce svetlo už nejaký čas, konceptualizované v roku 1907. Avšak až do šesťdesiatych rokov nebolo možné nájsť praktické aplikácie a najprv sa vyrobili LED diódy. LED sa používa výlučne na dopravné signály, brzdové svetlá a svetlomety na luxusných autách a kontrolky na spotrebičoch. Pravdepodobne ste ani nevedeli, že LED diódy svietili digitálne hodiny, baterky a hovoria, keď máte vo svojom mobilnom telefóne novú hlasovú správu. Drahé na začiatku, s rastúcou aplikáciou, zistili výhody a výrobné náklady klesli. Podľa spoločnosti American Lighting Association (ALA) výrobcovia osvetlenia investovali značné množstvo času, úsilia a výskumu do prispôsobenia tejto super energeticky efektívnej technológie pre domácnosť. Technológia je dostatočne pokročilá na to, aby získala schválenie zo strany vládneho populárneho a rešpektovaného programu Energy Star®. Takže tu je dôvod, prečo:

Robia viac za menej. LED diódy sú efektívne - produkujú veľa svetla z malého výkonu. Napríklad jedna 5-wattová LED môže produkovať viac svetla (merané v svetelných lúčoch) ako jedna štandardná žiarovka 75 W. 5-wattová LED dióda by mohla robiť prácu 75 wattov žiarovky na úrovni 1/15 spotreby energie. LED diódy šetria energiu, a preto peniaze. Dôvodom je, že pri osvetlení LED sa 90% energie mení na svetlo, zatiaľ čo v žiarovkách 90% energie prechádza do tepla a iba 10% na viditeľné svetlo.
Trvajú dlhšie. LED je prakticky bezúdržbová - nemajú vlákno, ktoré by sa vyhorelo, takže trvajú oveľa dlhšie. Štandardná žiarovka pre domácnosť s dlhou životnosťou bude horieť približne 2000 hodín. LED dióda môže mať životnosť až 100 000 hodín! Niektoré zdroje LED môžu trvať až 40 rokov. Predstavte si, že nemusíte niekoľko rokov meniť žiarovku. K dispozícii sú LED produkty, ktoré budú k dispozícii v tomto roku, ktoré budú robiť časté zmeny žiaroviek tak 20. storočia.
Ako to vlastne funguje ... (preskočte túto časť, ak sa naozaj nestará) Svetlo je forma energie, ktorá môže byť uvoľnená atómom. Je zložený z mnohých paketov podobných časticám nazývaných fotóny, ktoré sú najzákladnejšími jednotkami svetla. LED diódy sú špeciálne skonštruované tak, aby uvoľňovali veľké množstvo fotónov smerom von. Keď elektrický náboj zasiahne polovodič, malý elektrický prúd, ktorý sa meria vo wattoch (oh, takže to znamená to, že má "nízky výkon"!) Prechádza cez polovodičového materiálu. to spôsobí, že sa elektróny pohybujú, stávajú sa "vzrušenými" a vydávajú fotóny. Takmer celá vydaná energia je svetelná energia. V bežnej dióde, ako sú napríklad žiarovky, samotný polovodičový materiál skončí absorbovaním veľa svetelnej energie, takže produkuje viac tepelnej energie ako svetelná energia. Toto je úplne zbytočná energia, pokiaľ nepoužívate lampu ako ohrievač, pretože obrovská časť dostupnej elektriny neprináša viditeľné svetlo. LED generujú veľmi málo tepla, relatívne povedané. Oveľa vyššie percento elektrickej energie priamo smeruje k vytváraniu svetla, čo výrazne znižuje nároky na elektrickú energiu. Ako vidíte na obrázku, sú umiestnené v plastovej žiarovke, ktorá koncentruje svetlo v určitom smere. Väčšina svetla z diódy sa odrazí od strán žiarovky a prechádza cez zaoblený koniec.
Sú lepším nákupom (v dlhodobom horizonte). Až donedávna boli LED diódy príliš drahé na použitie pre väčšinu aplikácií osvetlenia, pretože sú postavené na pokročilom polovodičovom materiáli. Cena polovodičových zariadení sa za posledné desaťročie znížila, avšak LED diódy predstavujú cenovo výhodnejšiu možnosť osvetlenia pre širokú škálu situácií. Zatiaľ čo môžu byť drahšie ako žiarovky v prednej časti, 60-wattová výmenná žiarovka LED beží v oblasti 100 USD a dokonca aj verzie s nižším výkonom, ktoré sa používajú pri spotrebe svetla, budú stáť medzi 40 až 80 USD. To je v porovnaní so žiarovkou s hodnotou 1 dolárov a žiarivkou s výmerou 2 doláre. Realita je, dokonca aj pri výkone 100 dolárov za jednu žiarovku, LED diódy skončia šetriť peniaze z dlhodobého hľadiska, pretože potrebujete iba jedno alebo dve každých desať rokov a strávite menej peňazí domáce osvetlenie, ktoré môže predstavovať približne 7 percent vášho elektrického účtu [zdroj: Zelenejšie možnosti]. Ale nebojte sa, strašidelná cena, ktorú musíte zaplatiť vopred, nebude trvať príliš dlho, osvetľovací priemysel vo všeobecnosti očakáva, že náklady na LED sa rýchlo znížia. Lighting Science Group, spoločnosť, ktorá vyvíja a vyrába LED osvetlenie, odhaduje zníženie cien o 50% do dvoch rokov.
Vyzerá to pekne. Hlavnou náhradou žiarovky by bola kompaktná fluorescencia s vyššou účinnosťou alebo CFL. Avšak, okrem toho, že v dizajne je toxická ortuť, vydáva podivnú, niekedy nepríjemnú farbu, ktorá dokonca dá niektorým ľuďom bolesti hlavy. Nie LED - jeho svetlo je ľahké vidieť aj pri jasnom slnečnom svetle a môže produkovať rovnaké mäkké, biele svetlo ako bežná žiarovka. (Aj keď Energy Star odporúča hľadať značku Energy Star pri nákupe LED žiaroviek, pretože organizácia testuje farebnú stabilitu ako súčasť jej certifikačných kritérií.) Tu je najlepší diel LED - môžu byť osvetlené a zmeniť svetlo na mnoho farby vrátane veľmi nedávneho pridania bielej a modrej farby. Ostatné sú zelené, červené, oranžové a oranžové.
Je to bezpečné. LED vyžaduje nízkonapäťový jednosmerný elektrický prúd a môže pracovať s batériami, takže je bezpečný na dotyk - nie je horúci.
Je to silné. LED diódy sú odolné - nie sú sklenené, ale malé plastové žiarovky.
Je to Swift. LED diódy sú ľahko realizovateľné - sú to len malé žiarovky, ktoré ľahko zapadajú do moderných elektrických obvodov. Navyše vzhľadom na ich veľkosť môžu byť na elektrickom obvode použité viac žiaroviek.